Cafe ve Restoranlarda Ozon Kullanımı

Tuvaletlerde; yoğun kullanım ve yetersiz havalandırma kaynaklı kötü kokular oluşur. Ayrıca giderlerden de, sistemde temizlik yapılamamasından ve hava şartlarından (lodos) dolayı, zaman zaman veya sürekli kötü kokular yayılır. Tüm bu kokular için kullanılan hava şartlandırıcı, parfüm, deodorant ve oda spreyi gibi kimyasallar kokuyu yalnızca geçici süreli maskelemekte ve rahatsız edici kokuların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Tuvalet büyüklüğüne ve koku miktarına bağlı olarak seçilip, programlanacak ozon cihazı sayesinde hijyenik ve kokusuz bir ortam sağlanacaktır.

 

Genel Alanlar; alanın büyüklüğüne ve koku miktarına bağlı, özel olarak projelendirilip uygulanacak ozon sistemi sayesinde hijyenik ve kokusuz bir ortam sağlanacaktır.

 

Sebze ve Meyveler; Satın aldığımız sebze ve meyvelerin üzerindeki ilaç kalıntıları, sağlığımız için büyük bir tehdittir. Ozonlanmış su ile yıkayacağımız sebze ve meyvelerin üzerinde bulunan atık, bakteri ve ilaç kalıntıları yok olur. Aynı zamanda çürümeye sebep olan bakteriler de yok olduğu için sebze ve meyvelerin raf ömrü uzar. Ozon kullanımı sayesinde klor bazlı herhangi bir dezenfektan ya da sirke kullanımına gerek kalmayacağı gibi, kalıntı bırakmadığı için durulama suyuna da ihtiyaç yoktur. Sebze ve meyveler tamamıyla sağlıklı ve hijyenik olacaktır.

 

Mutfak; yoğun kullanımdan ve yetersiz havalandırmadan dolayı oluşan kötü kokular servis alanlarına yayılmaktadır. Özel olarak projelendirilip uygulanacak ozon sistemi sayesinde hijyenik ve kokusuz bir ortam sağlanacaktır.

 

Baca Kokusu; yoğun kullanım, filtre sisteminin yetersizliği, yapısal sorunlar ve baca içinde biriken artıklar sebebiyle, bacalardan çevreye rahatsız edici kötü kokular yayılmaktadır. 4856 sayılı Çevre ve Orman Bakanlığı Kanunu ve 2872 sayılı Çevre Kanunu’na dayanan yönetmelik uyarınca, koku yayılımının kontrol altına alınması gerekmektedir. Çevreden gelecek şikayetlerin önünü kesmek için, özel olarak projelendirilip uygulanacak ozon sistemi sayesinde, baca kokuları kontrol altına alınabilir.

 

Rögar Kokusu; yakın çevrenizde bulunan rögarlar zaman zaman veya sürekli, sistemde temizlik yapılmamasından ya da hava şartlarından (lodos) dolayı kötü kokular yayarlar. Özel olarak projelendirilip rögara uygulanacak ozon sistemi sayesinde, yayılan kötü kokular engellenir.

 

Atık Yağ Toplama / Çöp Odaları; kullanılmış yağların toplandığı bölümler ve çöp odaları çevreye kötü kokular yayar. Özel olarak projelendirilip uygulanacak ozon sistemi sayesinde, yayılan kötü kokular engellenir.