Evlerde Ozon Kullanımı

KÖTÜ KOKULARI MASKELEMEZ, YOK EDER!

 

Mutfakta pişen balık, kızartma vb. yemekler kalıcı kokular oluşturur. Sigara içilen evlerde oluşan pis ve ağır koku, oda havalandırılsa da duvar, eşya ve perdelere siner. Sürekli veya zaman zaman, tuvalet ve banyo giderlerinden pis kokular yayılır. Bu durum hava şartlarından (lodos) ya da mevcut giderlerin temizliğinin yapılamamasından kaynaklanabilir.

 

Tüm bu kokular için kullanılan hava şartlandırıcı, parfüm, deodorant ve oda spreyi gibi kimyasallar, kokuyu yalnızca geçici süreyle maskelemektedir.

 

Ozon sayesinde, günlerce çıkmayan bu kokular kesin olarak yok edilmektedir. Oksidasyon yeteneği sayesinde anında etki eder ve kısa sürede kokuyu tamamıyla ortadan kaldırır.

 

HER NOKTAYA ULAŞIR, KİMYASAL KALINTI BIRAKMAZ!

 

Evlerimizde kullandığımız dezenfektanların büyük bir çoğunluğu klor vb. içerir. Yaptığımız temizlik sonrasında da ortamda kimyasal buharı oluşur ve belirli bir süre hem kendimiz hem çocuklarımız bu buharı solumak zorunda kalırız. Bu kimyasal buharlarının zamanla akciğerde yarattığı tahribat oldukça fazladır. Aynı zamanda geleneksel kimyasallarla elde edilebilecek dezenfeksiyon, kimyasalı sürdüğünüz yer ile sınırlı kalır.

 

Ozon, gaz formunda olması sayesinde erişilemeyecek yerlerde dahi hijyen sağlar. Ayrıca dezenfeksiyon sonrasında saf oksijen gazına dönüşerek zararlı hiçbir atık, buhar veya kimyasal ortaya çıkartmaz. Doğamızda bulunan sağlıklı bir gazdır.

 

SEBZE VE MEYVELERDEKİ İLAÇ KALINTILARINI YOK EDER!

 

Satın aldığımız sebze ve meyvelerin üzerindeki ilaç kalıntıları, sağlığımız için büyük bir tehdittir. Ozonlanmış su ile yıkayacağımız sebze ve meyvelerin üzerinde bulunan atık, bakteri ve ilaç kalıntıları yok olur. Aynı zamanda çürümeye sebep olan bakteriler de yok olduğu için sebze ve meyvelerin raf ömrü uzar. Ozon kullanımı sayesinde klor bazlı herhangi bir dezenfektan ya da sirke kullanımına gerek kalmayacağı gibi, kalıntı bırakmadığı için durulama suyuna da ihtiyaç yoktur. Sebze ve meyveler tamamıyla sağlıklı ve hijyenik olacaktır.

 

HAVADAN HASTALIK BULAŞMASINI ÖNLER!

 

Ozon, gaz formunda olduğu için havadan yayılan bakteri ve virüsleri parçalayarak, öksürme, hapşırma gibi yollarla insandan ortama yayılma ihtimali olan hastalıkların önüne geçer. Okullarda yapılan bir araştırmaya göre, ozon kullanımında çocukların birbirlerine hastalık bulaştırma oranlarında %70 – %80 aralığında azalma görülmüştür.

 

EVCİL HAYVAN KOKULARINI VE ALERJENLERİ YOK EDER!

 

Kedi ve köpeklerin tüy diplerinde alerjenler oluşur. Tüyleri düzenli taramak alerjenleri temizlemez. Tüylerden kaynaklanan alerjik problemler doğrudan akciğer ve solunum yolunu etkiler. Ozon bu alerjenlere karşı hassas olan bireyleri korur. Evcil hayvan kokusu hızla eve ve eşyalara siner, dışarıdan eve girildiğinde bu koku rahatsız edicidir. Ozon eve sinmiş evcil hayvanların yarattığı kokuyu, kedi kumlarının yaydığı kötü kokuyu yok eder.